Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką PrywatnościW porządku, nie pokazuj tego więcej

Jak powstają nadruki na koszulkach?

Koszulka reprezentacji Polski z nadrukiem Milik 7.

Coraz więcej osób, czy to aby utożsamić się z ulubioną drużyną, czy też szukając inspiracji na oryginalny prezent, zastanawia się nad kupnem koszulki sportowej z nadrukiem. W gąszczu różnych ofert ciężko nieraz odróżnić od siebie produkt mierny od tego z górnej półki. Warto przy tym wiedzieć, że choć koszulki powstają w fabrykach, to nadruki na nich wykonuje się w oferujących je sklepach.

Na jakość nadruku na koszulce wpływa szereg czynników: wykorzystany sprzęt, technika wykonania, użyte materiały oraz, co nie mniej istotne, praktyka i doświadczenie osoby, która jest za cały proces odpowiedzialna.

Zdecydowaliśmy się stworzyć ten artykuł z myślą o dostarczeniu Ci maksimum wiedzy, tak abyś mógł podjąć rozsądną, przemyślaną, a przede wszystkim satysfakcjonującą decyzję. Chcemy, żeby koszulka z nadrukiem kupiona na PodStadionem.pl dostarczyła Ci radości i poczucia dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Spis treści

 1. Nadruk krok po kroku
 2. Ekspresowy termin realizacji
 3. Tylko najwyższej jakości sprzęt
 4. Termotransfer, czyli metoda ma znaczenie
 5. Materiały tylko od licencjonowanych producentów
 6. Pielęgnacja koszulki z nadrukiem

 

1. Nadruk krok po kroku

Proces wykonywania nadruku rozpoczyna się od ułożenia napisu. Na specjalnej przezroczystej folii transportowej umieszczamy w odpowiedniej kolejności pojedyncze litery. Korzystamy przy tym z oficjalnych wytycznych dostarczanych co roku przez kluby i reprezentacje, dzięki czemu nadruk jest identyczny jak na koszulkach piłkarzy.

Napis Kovačić na tle wytycznych.

Następny etap to odpowiednie wypozycjonowanie napisu wraz z numerem na koszulce. Posiłkując się znów oficjalnymi wytycznymi, ustawiamy napis oraz numer w optymalnym położeniu. Ważna na tym etapie jest precyzja oraz dokładność, na co zwracamy szczególną uwagę.

Napis i numer ułożone na koszulce. Pracownik ustawia odpowiednio wszystkie elementy względem siebie.

Czas oddać koszulkę „w ręce” temperatury i ciśnienia, w czym doskonale pomaga nam nasza prasa. Po upływie ustalonego czasu spod prasy wychodzi niemalże gotowy produkt. Wystarczy pozbyć się ochronnej warstwy na literach oraz cyfrach…

Prasa termotransferowa nanosi nadruk na koszulkę

... i koszulka trafia wprost do naszego eleganckiego pudełka.

Złożona koszulka z nadrukiem. Na drugim planie pudełko z logiem PodStadionem.

Poniżej film obrazujący cały proces. Jego bohaterami koszulka reprezentacji Polski oraz Lewandowski i spółka.

2. Ekspresowy termin realizacji

Jesteśmy nie tylko jedynym sklepem w Polsce wykonującym nadruki przy użyciu profesjonalnego sprzętu i licencjonowanych materiałów, ale możemy się też pochwalić ekspresowym terminem realizacji i wysyłki.

Każde zamówienie na koszulkę z nadrukiem złożone do godz. 13:00 danego dnia roboczego realizujemy i wysyłamy tego samego dnia! W przypadku zamówień złożonych po tej godzinie realizacja przechodzi na kolejny dzień roboczy.

3. Tylko najwyższej jakości sprzęt

Prasa termotransferowa.

Do wykonywania nadruków używamy półautomatycznej prasy termotransferowej Transmatic TS 5P – dla każdej osoby działającej w branży nazwa ta jest synonimem wysokiej jakości. Dla mniej zorientowanych należy dodać, że Transmatic to włoski producent pras transferowych, który od ponad 30 lat dostarcza specjalistycznych rozwiązań dla biznesu na całym świecie.

Nasza prasa wyróżnia się m.in. równomiernym rozkładem nacisku oraz temperatury, co gwarantuje, że na koszulce znajdzie się idealnie dopasowany nadruk. Nadruk wykonany w ten sposób charakteryzuje się dużą trwałością, co przekłada się na żywotność samej koszulki.

Warto zaznaczyć, że tego samego modelu prasy używają m.in. oficjalny sklep Realu w Madrycie oraz oficjalny sklep FC Barcelona z siedzibą w stolicy Katalonii.

4. Termotransfer, czyli metoda ma znaczenie

Włączony wyświetlacz prasy termotransferowej.

Metoda termotransferu to popularna technika przy wykonywaniu nadruków nie tylko na odzieży, ale także na ceramice, szkle, drewnie czy papierze. Przy udziale wysokich temperatury i ciśnienia, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu łączy się pożądane tworzywo z tzw. nośnikiem – specjalnie do tego celu przygotowanym materiałem.

W naszej pracy wykorzystujemy dwa rodzaje nośników:

 • folie typu flex

Folia flex przedstawiająca numer 11.

Folia flex wykonana jest z poliuretanu, co sprawia, że jest płaska oraz elastyczna. Po naniesieniu na materiał nie zachowuje się sztywno i przemieszcza się wraz z nim. M.in. dzięki temu oddychający materiał koszulki nie traci swoich właściwości w miejscach, gdzie jest połączony z nadrukiem.

 • folie typu flock

Folia flock przedstawiająca emblemat FIFA Club World Cup Champions 2016.

Folia flock zbudowana jest z włókien celulozowych, co powoduje, że ma charakterystyczną, pokrytą meszkiem fakturę. Jest kilkukrotnie grubsza niż folia flex, z wypukłą powierzchnią. Folia flock nadaje się do odwzorowywania bardziej skomplikowanych kształtów.

 

Termotransfer z użyciem folii flex/flock gwarantuje, że nadruk na koszulce będzie wytrzymały nawet mimo intensywnego użytkowania oraz wielokrotnego prania.

5. Materiały tylko od licencjonowanych producentów

Na górze napis 'WWW.PODSTADIONEM.PL' ułożony z pojedynczych znaków. Na dole emblematy Premier League i FIFA CWC 2016

Warto wiedzieć, że producentami materiałów do nadruków nie są producenci koszulek, tj. Adidas, Nike, Puma, itd. Materiały wykonują wyspecjalizowane firmy, z którymi poszczególne drużyny podpisują umowy na produkcję oraz dystrybucję.

W naszej pracy używamy tylko i wyłącznie materiałów pochodzących z licencjonowanych przez kluby i reprezentacje źródeł. Współpracujemy z producentami zaopatrującymi m.in. zespoły z Premier League, Primera Division, Bundesligi, a także szereg reprezentacji narodowych. Kooperacja z najlepszymi gwarantuje, że na koszulkę trafia nadruk najwyższej jakości, w takim samym stylu jak na koszulkach piłkarzy.

6. Pielęgnacja koszulki z nadrukiem

Jeśli jesteś już posiadaczem koszulki z nadrukiem, to na pewno chciałbyś, aby służyła Ci jak najdłużej. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak odpowiednio o nią dbać:

 1. Nie pierz koszulki w przeciągu pierwszych 3 dni od wykonania nadruku.
 2. Pierz koszulkę na lewej stronie.
 3. Pierz z użyciem delikatnych środków piorących – unikaj proszku i wybieraj kapsułki oraz płyny do prania.
 4. Pierz z wykorzystaniem programów delikatne dla tkanin/odzież sportowa/pranie ręczne.
 5. Maksymalna temperatura prania to 40 stopni.
 6. Nie susz przy pomocy temperatury, np. w suszarkach bębnowych.
 7. Podczas schnięcia nie wystawiaj koszulki na słońce.
 8. Jeśli koszulkę można prasować - informację znajdziesz na metce - to prasuj tylko na lewej stronie, w temperaturze do 150 stopni oraz podłóż papier do pieczenia pod żelazko.