Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką PrywatnościW porządku, nie pokazuj tego więcej

Jak dobrać rozmiar odzieży?

Jak dobrać rozmiar odzieży?

Jeśli kupujesz w internecie, to z pewnością wiesz, że wybór rozmiaru to niewątpliwie jeden z najważniejszych i często najtrudniejszych momentów całego procesu. Nie masz przecież możliwości przymierzyć, założyć, dopasować, dotknąć konkretnego produktu. W wielu przypadkach kupujesz, żeby obdarować kogoś bliskiego lub nie masz wiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. W tym artykule znajdziesz wskazówki i porady, które pozwolą Ci wybrać rozmiar łatwo i bezboleśnie.

Spis treści

 1. Sprawdź ubrania w swojej szafie
 2. Poznaj swoje wymiary
 3. Wzrost, waga a rozmiar - odzież męska
 4. Garść pomocnych wskazówek dla mężczyzn
 5. Garść pomocnych wskazówek dla dzieci i młodzieży
 6. Dobrałem zły rozmiar, co teraz?

 

1. Sprawdź ubrania w swojej szafie

To zdecydowanie najłatwiejszy sposób, w przypadku gdy już posiadasz odzież sportową. Po prostu zajrzyj do swojej szafy i sprawdź, jakiego rozmiaru są twoje ubrania sportowe. Pamiętaj, że rozmiarówki największych marek są do siebie bardzo zbliżone. Jeśli nosisz określony rozmiar odzieży od jednego producenta, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem ten sam rozmiar u innego producenta będzie także odpowiedni.

2. Poznaj swoje wymiary

To najdokładniejszy z możliwych sposobów. Weź do ręki centymetr krawiecki i zmierz:

 1. Obwód klatki piersiowej. Przyłóż centymetr w najszerszym miejscu - tuż pod pachami.
 2. Obwód pasa. Przyłóż centymetr w najszerszym miejscu - nieco nad pępkiem.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód pasa i klatki piersiowej

Przy każdym z produktów na PodStadionem.pl znajdziesz tabelę rozmiarów. Dane w niej zawarte informują o wymiarach ciała, a nie o wymiarach ubrań! Wykorzystując zdobytą przed chwilą wiedzę o wymiarach twojego ciała i kierując się danymi z tabeli, bez problemu wybierzesz odpowiedni rozmiar.

3. Wzrost, waga a rozmiar - odzież męska:

Jeśli chcesz sprawić prezent mężowi, chłopakowi lub koledze, najczęściej nie masz okazji skorzystać z żadnego z powyższych sposobów. Zazwyczaj jednak jesteś w stanie orientacyjnie określić wzrost oraz wagę osoby obdarowywanej. Poniższa tabela, prezentująca dane pochodzące z ankiet zebranych od naszych klientów płci męskiej, pozwoli Ci dobrać rozmiar z wykorzystaniem tylko tych dwóch wartości.

Wzrost, waga a rozmiar

4. Garść pomocnych wskazówek dla mężczyzn:

 1. Obwód klatki piersiowej jest najważniejszy.
 2. Jednak jeśli twój obwód pasa jest większy od obwodu klatki piersiowej, to nim kieruj się w pierwszej kolejności.
 3. W najmniejszym stopniu kieruj się wzrostem! Długość odzieży - wraz ze zmianą rozmiaru na coraz większy – rośnie tylko o 2-3 cm.
 4. Wybierz rozmiar mniejszy, jeśli jesteś na granicy rozmiarów. Odzież sportowa jest zazwyczaj luźniejsza.

5. Garść pomocnych wskazówek dla dzieci i młodzieży:

 1. W pierwszej kolejności kieruj się wzrostem. To niezwykle istotne, ponieważ im większy rozmiar, tym długość ubrań znacząco się zwiększa (przeciwnie niż u dorosłych).
 2. Jeśli jesteś szczupły, obwody klatki piersiowej i pasa mają marginalne znaczenie. Jeśli jednak jesteś tęższy, zalecamy dokonanie pomiarów i kierowanie się ich wynikami przy doborze rozmiaru.
 3. Wybierz rozmiar większy, jeśli jesteś na granicy rozmiarów. Pamiętaj, że za jakiś czas prawdopodobnie będziesz wyższy, niż jesteś teraz.

6. Dobrałem zły rozmiar, co teraz?

Nie ma się czym przejmować. W przeciągu 30 dni, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, na PodStadionem.pl możesz wymienić rozmiar na odpowiedni. Masz prawo również, nie tłumacząc nam powodów, zwrócić zakupioną rzecz i odzyskać swoje pieniądze.